Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski Bank Żywności w tym roku bez własnych upraw. Kierownictwo boryka się z dwoma problemami

Fot. Fotolia.com

Nie będzie w tym roku ziemniaków, ogórków i warzyw z pola uprawianego przez Elbląski Bank Żywności. Powody są dwa – problem ze znalezieniem pracowników i plany przeniesienia siedziby organizacji w inne miejsce.

Ta jedna nie oznacza rezygnacji z własnych upraw w następnych latach. – Oddałam pole, ale w nowej lokalizacji będzie miejsce na ogród – tłumaczy Teresa Bocheńska, dyrektor Banku Żywności, która na razie o zmianie nie chce mówić za dużo. Wiadomo, że podstawą będą duże magazyny – co najmniej o powierzchni 500 m kw i dobry dojazd ciężarówek. Na razie Bank Żywności stara się o dotację na ten cel.

Elbląski Bank Żywności mieści się obecnie przy ul. Stefczyka. Przyjmuje dary i przekazuje żywność kilku tysiącom swoich podopiecznych. Ma dwa własne samochody, którymi dowozi żywność pozyskaną np. ze sklepów. Ma też dużą grupę wolontariuszy, pomagających w tej pracy.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bank Żywności, uprawy
Zanim trafią na rynek pracy, uczą się jak przetrwać w lesie. W Olsztynie ruszył projekt z innowacyjnym modelem kształcenia

W Olsztynie trwa Forum Nowej Edukacji - to oficjalna inauguracja projektu "FOLM - z natury do rynku pracy". Chodzi o innowacyjny model kształcenia młodych ludzi realizowany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV