Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski Lazarus ma problem ze znalezieniem opiekunek do obłożnie chorych podopiecznych


Problem narasta, bo praca jest ciężka, ale nisko płatna. Stowarzyszenie organizuje kursy dla osób bezrobotnych, po których od razu mają one zatrudnienie.

Niestety, na 20 absolwentek ostatniego szkolenia tylko jedna podjęła pracę. Większość planuje wyjazd do Niemiec. Lazarus uważa, że w tej sytuacji jedynym ratunkiem jest szukanie opiekunek za naszą wschodnią granicą.

Problem jest coraz większy, a my nie mamy kim zastąpić osób, które rezygnują z pracy

– mówi prezes Lazarusa Izabela Babraj.

I jak przyznaje, można szukać opiekunek u naszych wschodnich sąsiadów, ale nie jest to proste, bo należy zapewnić im mieszkanie. Obecnie pracuje 60 opiekunek, które codziennie zajmują się około 300 pacjentami. Każda z nich zarabia po 1500 złotych na rękę.

Dodajmy, że elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza „Lazarus” jest tegorocznym laureatem Lodołamacza. Oprócz opieki domowej prowadzi też dom dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych, zajmuje się szkoleniami bezrobotnych, rehabilitacją i transportem chorych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, opieka, chorzy, opiekunka, Lazarus
Wielkie liczenie ptaków na Mierzei Wiślanej. Zobacz, jakich gatunków było najwięcej

Ponad 200 tysięcy ptaków w dwa dni naliczyli obserwatorzy, ornitolodzy i uczestnicy 8. Ptasiego Pikniku. Jest on cyklicznie organizowany w ramach Europejskich Dni Ptaków, w miejscu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV