Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski sanepid zachęca do szczepień przeciwko odrze. „To nie epidemia, ale może spotkać każdego”

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu przypomina o możliwości zaszczepienia się przeciwko odrze. Od ubiegłego roku w Polsce notuje się kolejne ogniska zachorowań, także w województwie warmińsko – mazurskim i pomorskim.

To nie jest epidemia, ale każdego może to spotkać, to zachorowanie może pojawić się wszędzie, gdzie pojawi się wirus – tłumaczy Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

00:00 / 00:00

Osoby, które chcą się zabezpieczyć, muszą zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego. To on decyduje o tym, czy pacjent może przyjąć szczepionkę. Choroba może wywołać groźne dla życia powikłania, zaczyna się od wysypki i wysokiej temperatury. Zainteresowanie szczepieniem wzrasta wraz z kolejnymi informacjami o zachorowaniach – potwierdza Marek Jarosz. Musi się coś wydarzyć, żeby ludzie przekonywali się do dobrodziejstwa jakim są szczepienia.

00:00 / 00:00

Dodajmy, osoby dorosłe zaszczepione jeden raz, aby uzyskać pełne uodpornienie powinny przyjąć drugą, przypominającą dawkę. Osoby powyżej 19. roku życia za szczepienie płacą z własnej kieszeni.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, lekarz, sanepid, szczepienia, odra
Nowe tory tramwajowe i zajezdnia w Elblągu. Umowy podpisano, firmy mają rok na realizację

Dopiero czwarty przetarg wyłonił wykonawcę, który zbuduje nową zajezdnię tramwajową w Elblągu oraz zmodernizuje tory i trakcję. Dwie firmy mają rok na realizację kontraktu. Zakres prac...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV