Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski szpital zwalczył odporną na antybiotyki superbakterię. Radni przyjęli raport o stanie sanitarnym Elblaga

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Elbląska rada miasta przyjęła doroczny raport o stanie sanitarnym miasta.

Powiatowy Inspektor Sanitarny Marek Jarosz poinformował o wygaszeniu ogniska bakterii New Delhi, która w ubiegłym roku pojawiła się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Bakteria jest groźna przede wszystkim dla pacjentów starszych i osłabionych chorobą, dlatego konieczne było wyłączenie części placówki. Szpitale przyjęły procedury, które mają ograniczyć zagrożenie.

Powiatowy Inspektor Sanitarny potwierdził też wysoką jakość wody pitnej w mieście. Można bezpiecznie pić ją prosto z kranu, co potwierdzają bardzo rygorystyczne badania.

Jedyną sprawą budzącą obawy w Elblągu i powiecie elbląskim są rodzice, którzy nie szczepią dzieci. Ich liczba rośnie, a to niesie duże zagrożenie chorobami zakaźnymi, choć w 2018 roku takiego przypadku w Elblągu nie było. Zachorowania na odrę zostały jednak odnotowane w okolicznych powiatach.

Sesja Rady Miasta w Elbląg. Fot. M. Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Elbląska Rada Miasta podzielona ws. strajku nauczycieli

Elbląska Rada Miasta podzielona stanowiskiem w sprawie apelu do Premiera RP i Ministra Edukacji Narodowej o jak najszybsze rozwiązanie problemu strajku nauczycieli. Ostatecznie za jego przyjęciem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV