Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski ZKM wybrał przewoźnika miejskich linii autobusowych

Fot. J. Żukowski

Elbląski PKS wygrał przetarg na pierwszy z dwóch pakietów przewozów autobusowych, który będzie realizowany na terenie Elbląga.

Do drugiej części kontraktu zgłosiło się trzech oferentów, wszyscy spoza regionu. Oferty na drugi są w trakcie rozpatrywania. Bada je komisja przetargowa, przede wszystkim pod kątem stawianych przez Zarząd Komunikacji Miejskiej wymogów – wyjaśnia rzecznik ZKM Michał Górecki. Muszą to być autobusy fabrycznie nowe, z klimatyzacją i systemami obsługi pasażerów, spełniające normę euro 6 dotyczącą emisji spalin. Umowa na przewozy w elbląskiej komunikacji miejskiej jest podpisywana na 7 lat. Szacunkowa wartość pierwszego pakietu była wyznaczona na ponad 46 mln zł, drugiego na 54 mln zł.

Przypomnijmy, system miejskiej komunikacji w Elblągu od prawie 30 lat, po likwidacji MPK, jest podzielony na dwie części. Jedna, komunalna obejmuje własną spółkę Tramwaje Elbląskie. Druga, dotycząca przejazdów autobusowych na regularnych liniach miejskich jest oddawana w prywatne ręce. Co kilka lat w przetargach są wyłaniani przewoźnicy. A Zarząd Komunikacji Miejskiej pełni rolę organizatora i administratora systemu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Janusz Dzisko: Niestety liczba przypadków rośnie i mam nieodparte wrażenie, że ta tendencja będzie się utrzymywała w najbliższych dniach

- Niestety musimy się liczyć z tym, że liczba zakażeń w mojej ocenie będzie rosła - powiedział szef sanepidu Janusz Dzisko w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV