Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląskie PCK ma 95 lat

Fot. archiwum RO

Mija 95 lat istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. Z tej okazji w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu spotkali się członkowie i sympatycy tej organizacji.

PCK działa na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Organizuje zbiórki darów dla najbiedniejszych, pomaga poszkodowanym przez żywioły. To najstarsza organizacja humanitarna w Polsce, ale nie skostniała.

Jest sporo działań, które robią młodzi dla młodych. Rozpoczynamy już w przedszkolach, gdzie prowadzimy akcję Gorączka złota. Młodzież zachęcamy do oddawania krwi, prowadzimy też szkolenia z ratownictwa przedmedycznego. – powiedział Radiu Olsztyn wiceprezes elbląskiego PCK, Ryszard Tomaszewski.

Elbląski PCK na stałe zatrudnia tylko jedną osobę. Siłą organizacji są jej wolontariusze. Mówię zawsze, że PCK skupia wariatów. Trzeba mieć niezłego świra, żeby swój czas i pieniądze poświęcać takiej działalności tak naprawdę za friko – przyznaje Tomaszewski.

Działania PCK może wesprzeć tak naprawdę każdy. Obecnie prowadzona jest świąteczna zbiórka żywności. Produkty można przynosić do biura przy Placu Słowiańskim lub do szkolnych kół czerwonego krzyża. Przyda się wszystko, co pomoże urządzić święta. (ażył/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pck
95-lecie PCK

Polski Czerwony Krzyż w Polsce obchodzi 95-lecie. Z tej okazji w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyła się uroczystość podsumowująca działalność tej organizacji. W styczniu 1919, z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV