Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląskie szkoły podstawowe gotowe do egzaminów ósmoklasisty

Fot. fotolia

Egzaminy ósmoklasisty rozpoczynają się od poniedziałku i potrwają trzy dni. Podobnie jak w przypadku tych gimnazjalnych udało się skompletować składy komisji we wszystkich szkołach.

Już w poniedziałek 1054 uczniów przystąpi w Elblągu do pierwszego egzaminu w swoim życiu. Mimo strajku nauczycieli testy ósmoklasistów odbędą się we wszystkich szkołach. Dzięki determinacji dyrektorów szkół udało się skompletować składy komisji.

W Elblągu jest 51 oddziałów klas ósmych w 16 szkołach podstawowych, dwóch ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Testy ósmoklasistów potrwają trzy dni. Odbędą się w podobnej formule co egzaminy gimnazjalne. Pierwszego dnia zmierzą się z częścią humanistyczną, drugiego z przedmiotami ścisłymi, natomiast trzeciego dnia sprawdzą swoją wiedzę z języków obcych.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoły, strajk nauczycieli
Trzeci dzień egzaminów bez zakłóceń. Gimnazjaliści sprawdzili swoją wiedzę z języka obcego

We wszystkich szkołach w województwie warmińsko-mazurskim trzeci dzień egzaminów gimnazjalnych rozpoczął się bez przeszkód. Taką informację przekazało Kuratorium Oświaty w Olsztynie. W całym regionie egzaminy z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV