Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elblążanie grą miejską przypomnieli Powstanie Warszawskie

Gra miejska w Elblągu ,,Dostarczyć rozkaz”. Fot.Mira Stankiewicz

Na kilka godzin elbląskie Stare Miasto zamieniło się w warszawską Starówkę z czasów powstania. To za sprawą gry miejskiej pod tytułem „Dostarczyć rozkaz”.

W grze uczestniczyło 10 zespołów z pięciu szkół podstawowych i jednego gimnazjum. Przed uczniami, ubranymi i wyposażonymi w akcesoria z czasów powstania warszawskiego, stanęło zadanie jak najszybszego przemieszczenia się po Starym Mieście, które upodobniło się do Warszawy z 1944 roku i dostarczenie dowództwu meldunków. Po drodze czyhały na nich pułapki, niebezpieczeństwa i trudne zadania.

00:00 / 00:00

Grę miejską przygotowało Międzyszkolne Koło Historyczne. Była poświęcona młodym powstańcom, którzy z narażeniem życia przez 63 dni powstania w skrajnie niebezpiecznych warunkach przenosili rozkazy, meldunki i depesze między walczącymi na barykadach oddziałami wojsk powstańczych.

Fot.Mira Stankiewicz

Fot.Mira Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, gra miejska
Czy w Elblągu będzie nowe źródło ciepła?

Gotowa jest koncepcja nowego źródła ciepła dla Elbląga. Na zlecenie władz miasta dokument przygotowała zewnętrzna firma. Koncepcja wiąże się z omawianą od prawie 20 lat koniecznością...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV