Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elblążanin zwycięzcą wirtualnego Biegu Piekarczyka. Jeden z uczestników pokonał trasę na Śnieżkę

Bieg Piekarczyka 2018. Fot. A. Dembińska

Marcin Spustek zwycięzcą Biegu Piekarczyka. Elblążanin osiągnął najlepszy czas w jego wirtualnej wersji.

W rozegraniu 12. edycji tej ulicznej imprezy przeszkodziła pandemia koronawirusa. W zamian Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponował zdalną rywalizację, w której przez ostatni tydzień maja uczestniczyli biegacze nie tylko z Elbląga, bo zgłosili się też chętni z Polski.

Każdy uczestnik musiał przesłać czas i fotografie ze swojego biegu – tłumaczy Natalia Szrama z elbląskiego MOSiR-u. W tym roku liczyła się aktywność i zaangażowanie, nie było nagród i medali. Biec można było w dowolnym miejscu.

Najbardziej zadziwił organizatorów Paweł Pałat, który z Piekarczykiem wbiegł na Śnieżkę przy temperaturze -18 stopni i przesłał stamtąd zdjęcia.

Wirtualny Bieg Piekarczyka był pierwszą taką imprezą, MOSIR zakłada, że prawdopodobnie nie ostatnią. A galerię uczestników można obejrzeć na internetowych profilach Ośrodka.

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Elbląskie place zabaw już otwarte. Najmłodsi mogą się bawić pod pewnymi warunkami

Miejskie place zabaw dla najmłodszych elblążan i siłownie dla starszych zostały otwarte. Z ich funkcjonowaniem wiążą się konieczne zabiegi i restrykcje sanitarne wynikające z przepisów obowiązujących...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV