Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elblążanka wśród sławnych Romów

Iza Stankiewicz, fot. Miłosz Kulawiak

Elblążanka Iza Stankiewicz znajdzie się w Leksykonie Sławnych Romów. Książka jeszcze w tym miesiącu znajdzie się na rynku. Jej wydawcą jest Radomskie Stowarzyszenie Romów „Romano Waśt”, czyli Pomocna Dłoń.

Iza Stankiewicz od 9 lat jest certyfikowaną asystentką edukacji romskiej w Elblągu, dba o edukację dzieci, integrację, promocję kultury romskiej w mieście i regionie.

O wpisaniu do ”Leksykonu sławnych Romów” elblążanka dowiedziała się niedawno, podczas Obchodów Światowego Dnia Romów w Radomiu.

Ja nic takiego wielkiego nie zrobiłam. To dla mnie wielki zaszczyt. Warto się tym pochwalić, tak by inni Romowie też zaczęli działać na rzecz innych. – powiedziała Radiu Olsztyn Sankiewicz.

Elbląska społeczność romska to dziś około 60 osób. Stankiewicz inicjuje działania, które mają zmieniać niekorzystny stereotyp Romów. Prowadzi w Elblągu świetlicę dla romskich dzieci, organizuje wystawy plastyczne, spektakle teatralne i koncerty pokazujące kulturę swojego narodu. Jest też autorką albumu „Romowie wczoraj i dziś”. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Romowie
Odszedł „ojciec” Romów Zb.Bilicki

Po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 89 lat, zmarł Zbigniew Bilicki, wieloletni działacz na rzecz społeczności romskiej w Olsztynie. Był przewodniczącym Rady Starszyzny Romów w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV