Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ełckie kluby sportowe z dotacjami na działalność. „Bez dofinansowania nie dalibyśmy rady”

Fot. Fotolia.com

Osiem klubów sportowych z Ełku otrzymało dotację na  działalność. Taką formę wsparcia samorząd miejski stosuje od kilku lat.

Jednym z klubów, które otrzymały wsparcie jest Klub Karate Kyokushin. Jak mówi jego prezes Remigiusz Karpiński, w obecnych czasach klubom sportowym byłoby ciężko bez dotacji, bo o sponsorów nie jest łatwo. Pieniądze przeznacza na organizacje turniejów dla najmłodszych zawodników.

Dotacje otrzymały również siatkarki z klubu Mikro. Jak zapowiada trener Tomasz Przekop, pieniądze zostaną przeznaczone na stypendia dla dziewcząt, które grały w mistrzostwach Polski. Jeśli najmłodsi zawodnicy awansują do finałów mistrzostw Polski, również dostaną stypendia.

Na dotacje sportowe ełcki samorząd przeznaczył w tym roku 100 tysięcy złotych. Otrzymały je również: UKS MOS, Salos, Rona, Nenufar 5, Ludowy Klub Kolarski i Fundacja Rozwoju Sportu 4ALL.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dotacje, dofinansowanie, Salos, kluby sportowe, Remigiusz Karpiński, Klub Karate Kyokushi, Mikro, Tomasz Przekop, Rona, Nenufar 5, Ludowy Klub Kolarski, Fundacja Rozwoju Sportu 4ALL
W powiecie gołdapskim będzie bezpieczniej. Samorząd otrzymał dofinansowanie z ministerstwa

Aktywne przejścia dla pieszych, czy zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drodze – to projekty z powiatu gołdapskiego, które dotrzymały dofinansowanie z programu „Razem bezpieczniej im. Władysława...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV