Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ELEMENTAL Triathlon Olsztyn

18 maja rusza dwudniowy ELEMENTAL Triathlon Olsztyn! To pierwsza tego typu impreza sportowa w stolicy Warmii i Mazur, skierowana zarówno do amatorów, jak i wyczynowców.

Triathlon obejmuje pływanie, jazdę rowerem i bieganie. Zawody pływackie odbędą się na jeziorze Długim, a strefa zmian i trasa kolarska zostaną zlokalizowane na ulicy Leśnej, która znajduje się tuż obok jeziora. Trasa biegowa będzie wytyczona po alejkach przylegających do jeziora Długiego.

Uczestnicy mają do wyboru dystans olimpijski: pływanie na dystansie 1,5km (3 pętle), rower na dystansie 40km (5 pętli x 8km wzdłuż ulicy Leśnej – 4km tam i 4km powrót), bieg – 10km (4 pętle po 2,5km) oraz dystans Super Sprint: pływanie na dystansie 0,2km (1 pętla), rower na dystansie 8km (1 pętla x 8km wzdłuż ulicy Leśnej – 4km tam i 4km powrót), bieg – 2km (1 pętla x 2km).

Jak przekonują organizatorzy, triathlon to sport dla ludzi, których nie zrażają przeciwności i którzy potrafią wytrwale dążyć do celu, a jednocześnie ich wysiłek musi być rozłożony na wiele dziedzin aktywności fizycznej. Sukcesu nie odnosi się tu z dnia na dzień, trzeba czasu i konsekwencji w codziennych decyzjach życiowych.

Pierwszego dnia imprezy, na basenie Aquasfera odbędzie się wydawanie pakietów startowych na dystans olimpijski i Super Sprint, konferencja prasowa i trening pływacki dla uczestników imprezy. Oficjalne otwarcie ELEMENTAL Triathlon Olsztyn nastąpi w niedzielę 19 maja przy ul. Leśnej. Ceremonię wręczania nagród zaplanowano na 16.30. (mbelk/as)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zalesią działkę przy oczyszczalni

Bardzo szybki i sprawny przebieg miała sesja olsztyńskiej rady miejskiej. Dyskusja rozgorzała tylko przed głosowaniem nad "Miejscowym planem zagospodarowania w rejonie Redykajny". Plan zakłada zalesienie części...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV