Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ełk: sprzedaż szkoły za symboliczną złotówkę

W budynku Zespołu szkół numer 3 będzie się mieścić Gimnazjum nr 2. Fot. M. Zbrożek

Za symboliczną złotówkę powiat ełcki sprzeda samorządowi miejskiemu budynek po Zespole Szkół nr 3 – zdecydowali radni powiatowi na sesji.

Placówka została zlikwidowana 3 lata temu przez stopniowe wygaszanie naboru i 30 czerwca ostatni uczniowie skończą tam naukę.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

– Sprzedaży za tak małą kwotę nie należy traktować jak straty – mówi starosta ełcki Marek Chojnowski. Po pierwsze powiat nie będzie musiał wydawać pieniędzy na utrzymanie budynku, a po drugie samorząd miejski kilka lat temu przekazał powiatowi budynek po Szkole Podstawowej nr 5. Dziś mieści się tam Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

– Do budynku Zespołu Szkół nr 3 zostanie przeniesienie Gimnazjum nr 2, które obecnie dzieli siedzibę ze Szkołą Podstawa nr 7 – mówi prezydent Ełk Tomasz Andrukiewicz. To pozwoli na utworzenie w podstawówce oddziału przedszkolnego i żłobkowego.

Nowe obwody szkół radni miejscy mają uchwalić na sesji w najbliższy czwartek 30 kwietnia.

 

(mzbr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Ełk, sprzedaż szkoły, zespół szkół
Ełcki szpital z nowym blokiem operacyjnym

Ełcki szpital ma jeden z największych zespołów zabiegowych w Polsce północno-wschodniej. Rocznie wykonują ponad 2 tys. operacji. Od dzisiaj będą pracować w nowoczesnym bloku operacyjnym. Inwestycja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV