Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ełk zaprasza na Jarmark Kaziuka

Jarmark Kaziuka w Ełku, fot. Ełckie Centrum Kultury

W Ełku od piątku trwa Jarmark Kaziuka. Jest on okazją do zakupu oryginalnych wyrobów rękodzieła i zapoznania się z twórczością zespołów ludowych z Grodna i Wileńszczyzny.

Organizatorem Kaziuków jest Ełckie Centrum Kultury. Udział w Jarmarku zapowiedziało 30 wystawców. O tym, co będzie można kupić, opowiada Edyta Wasiulewska z działu promocji i organizacji Ełckiego Centrum Kultury w Ełku:

00:00 / 00:00

W Ełku Jarmark Kaziuka i kultura ludowa z Kresów goszczą od 27 lat.

Program sobotniego Jarmarku:

godz. 10:00-14:00 – parking przed Ełckim Centrum Kultury, wstęp wolny

Jarmark Kaziuka – sprzedaż rękodzieła i wyrobów „kaziukowych”

godz. 11:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, wstęp wolny

Sesja popularnonaukowa pamięci Janusza Benedykta Borowego „Szlakiem miast kresowych dawnej Rzeczypospolitej. Lwów”

godz. 17:00 – sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury, występ zespołu Chabry. Bilet: 10 zł/60+ 5 zł.

Polski Zespół Pieśni i Tańca „Chabry”

Chabry – Polski Zespół Pieśni i Tańca „Chabry” został założony w 1996 roku przy Miejskim Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Grodnie. Zespół powstał, aby podtrzymywać polskie tradycje i zwyczaje ludowe oraz kulturę i folklor różnych regionów Polski. W 2002 roku zespołowi nadano tytuł „Ludowego Zespołu”. Kierownikiem artystycznym jest Ludmiła Wojkiel, choreografem Karina Markina, kierownikiem grupy instrumentalnej Aleksandra Michiejko oraz kierownikiem grupy wokalnej jest Anna Kazimirczyk. Zespół liczy 40 osób i jest to zespół młodzieżowy. W skład grupy tanecznej wchodzi 18 osób, wokalnej – 14 osób i instrumentalnej – 6. W swoim repertuarze zespól ma pieśni i tańce ludowe różnych regionów Polski, popularne piosenki biesiadne, polskie tańce narodowe, pieśni i tańce ukraińskie oraz białoruskie. Zespół daje liczne występy na Białorusi oraz często odwiedza Polskę.

W Galerii Holl natomiast zobaczymy „Przedwiośnie” – wystawę malarstwa Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi.

 

Jarmark Kaziuka w Ełku, fot. Ełckie Centrum Kultury

(emat/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Olsztyńskie Baby Teatralne

Od dzieci - po osoby dorosłe. W olsztyńskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych potrwa do 20 Festiwal Olsztyńskie Baby Teatralne. To zorganizowany przez młodych ludzi przegląd...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV