Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Emerytura plus” już od 1 maja. Z programu może skorzystać ponad 9 milionów Polaków

Fot. fotolia.pl

Pierwsze wypłaty „Emerytury plus” mają nastąpić od 1 maja i wyniosą 1100 złotych brutto (około 888 złotych netto).

Będą one przysługiwać osobom pobierającym emerytury i renty w systemie powszechnym, czyli będą nim objęte emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, a także renty inwalidów wojennych i wojskowych. Dodatkowo trzynastą emeryturę otrzymają również osoby pobierające rodzicielskie świadczenia uzupełniające, czyli tzw. emeryturę matczyną.

Uprawnionych do otrzymania „Emerytury plus” będzie w sumie ponad 9 milionów Polaków. Jak poinformowała Minister rodziny, pracy i polityki społecznej będzie to koszt około 10,8 mld złotych.

Co ważne, „Emerytura plus” nie będzie wliczana do dochodu. Dodatkowo nie trzeba będzie składać specjalnego wniosku, ponieważ będzie ona wypłacana z urzędu, w takiej samej formie w jakiej jest pobierana regularna emerytura.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, seniorzy, emeryci, emerytura plus
Rząd przyjął projekt ustawy rozszerzającej program 500 plus. Pieniądze trafią do rodzin już w lipcu

Rząd przyjął projekt ustawy dotyczącej rozszerzenia programu "Rodzina 500 plus" na pierwsze dziecko – poinformował  premier Mateusz Morawiecki. Projekt przewiduje, że prawo do świadczenia 500 plus...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV