Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Energetycy cały czas usuwają skutki wichury

Pogotowie energetyczne usuwa skutki wichury. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Rośnie liczba odbiorców z Warmii i Mazur, którzy nie mają prądu. Teraz jest to już 20 tysięcy, czyli prawie dwukrotnie więcej niż rano – informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie.

Ekipy energetyczne staraja się usuwać awarie, ale często pojawiają się one na liniach w lasach, gdzie z powodu głebokich zasp trudno dojechać.

Uszkodzonych jest 13 linii energetycznych i 254 stacje transformatorowe. Zasilanie jest przywracane na bieżąco – informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. Przerwy w dostawie prądu są w gminach Lelkowo, Braniewo, Młynary, Orneta, Pieniężno, Elbląg, Tolkmicko, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Jeziorany, Barczewo i Miłakowo.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka Energi S.A. Agnieszka Tunkiewicz, w okolicach Ełku na wschodzie regionu większość awarii została już usunięta. Bez prądu mogą być tylko pojedyncze domy.

W sumie od piątkowego poranka odciętych od zasilania było kilkanaście warmińsko-mazurskich gmin. Energetycy zapewniają jednak, że pracują bez przerwy. (mlew/bsc/łw)

Służby energetyczne usuwają awarie spowodowane przez silne wichury. Fot. B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w energia, prąd
Trwa walka ze skutkami wichury

Kilka tysięcy odbiorców nadal pozostaje bez prądu - odcięte od zasilania są wsie w gminach: Elbląg, Markusy, Tolkmicko, Pasłęk, Pieniężno, Orneta, Nowe Miasto Lubawskie, Morąg, Jeziorany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV