Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

EPEC obniża cenę energii w Elblągu

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

W Elblągu trwa modernizacja sieci ciepłowniczej i urządzeń służących do doprowadzania ciepła do odbiorców. To drugi etap operacji realizowanej z unijnym wsparciem.

Modernizacja rozpoczęła się w ubiegłym roku i pierwsze jej efekty były już widoczne tej zimy. Nie ma strat ciepła, a to oznacza zmniejszanie stawki za przesył energii – podkreśla Łukasz Piśkiewicz, prezes Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej:

00:00 / 00:00

W tym roku cena został obniżona o 4 procent. Sieć ciepłownicza w Elblągu to niespełna 200 km, po zakończeniu modernizacji połowa z nich to będą nowoczesne rurociągi, dzięki którym oszczędza się energię.

EPEC zapowiada, że będzie ubiegać się o kolejną dotację z Unii Europejskiej na dokończenia tych prac. Koszt realizowanej obecnie modernizacji miejskiej sieci ciepłowniczej to 43 miliony złotych, w tym 20 milionów złotych to dofinansowanie ze Wspólnoty. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w energia, ceny, EPEC
Przekonywali do energii z wiatraków

"Za kilkadziesiąt lat w Polsce skończy się węgiel i ropa naftowa, energię będziemy pozyskiwać wtedy ze słońca i wiatru" - przekonywali organizatorzy spotkania "Czysty jak wiatrak"....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV