Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Europejska noc bez wypadku”, czyli bądź trzeźwy kiedy po imprezie siadasz za kółkiem

To międzynarodowy projekt, które go celem jest ograniczenie wypadków po dyskotekach i innych sobotnich zabawach.

W Polsce kampania prowadzona będzie po raz czternasty. Do akcji przyłączyło się w naszym regionie  kilkadziesiąt miast m.in. Lidzbark Warmiński, Mrągowo i Szczytno. Tam  ponad 150 wolontariuszy będzie namawiało kierowców bawiących się w klubach, by nie pili alkoholu i bezpiecznie odwieźli swoich bliskich i znajomych do domów.

Każdy kierowca, który zgodzi się wziąć udział w akcji dostanie na rękę niebieską opaskę. Po wyjściu z lokalu będzie mógł przebadać się profesjonalnym alkomatem. Odpowiedzialni kierowcy zostaną nagrodzeni upominkami. Ci, u których zostanie wykryty alkohol, zachęcani będą do pozostawienia auta i skorzystania z innego środka transportu.

Akcja „Europejska noc bez wypadku” zapoczątkowana została w 1995 w Belgii przez organizację „Odpowiedzialni młodzi kierowcy” i natychmiast zytskała ogromne powodzenie. W 2003 roku kampania uzyskała wsparcie Komisji Europejskiej, a w  2013  przyłączyły się wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej. W tym roku kampania odbywa się pod hasłem Udowodnij znajomym, że możesz ich bezpiecznie zawieźć do domu.

 

Autor: P.Kariszen
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, wypadki, alkohol, kierowca
Zderzenie dwóch aut na krajowej siódemce koło Olsztynka. Są ranni

5 osób zostało rannych w wypadku na trasie ekspresowej numer siedem z Warszawy do Gdańska. W Warlitach Małych między Olsztynkiem a Rychnowem, z nieznanych jeszcze przyczyn,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV