Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Europejskie Dni Dziedzictwa, czyli zabawa i nauka historii w jednym. Stary ratusz w Olsztynie bohaterem gry terenowej

Fot. A.Skrago

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, mieszkańcy Olsztyna mogą wziąć udział w grze terenowej, która przybliża  dzieje starego ratusza i jego okolic.

Do godziny 17 można ruszyć w podróż po historii tego miejsca. Specjalnie przygotowane publikacje pomagają poznać sławne postacie związane z Olsztynem. Organizatorzy zabawy przekonują, że historię miasta można zgłębiać dobrze się bawiąc.

Uczestnicy gry na początku poznają historię starego ratusza – wyjaśnia Iwona Bolińska-Walendzik z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Później mają za zadanie odnaleźć na olsztyńskim Starym Mieście portrety sławnych postaci związanych z tym miastem. Każdy dostaje specjalnie przygotowaną publikację zatytułowaną „Portrety z olsztyńskiej starówki”. Są też nagrody i upominki.

Z tej okazji powstał też film, który jest prezentowany w starym ratuszu – mówi jego autorka Karolina Lewandowska.

00:00 / 00:00

Europejskie Dni Dziedzictwa organizowane są po raz 27. W tym roku ich hasło jest „Polski splot”, a bezpłatne wydarzenia odbywają się w całym województwie do 15 września.

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowsa-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Stary Ratusz
Miały być usypiane, ale darowano im życie. Mowa o dzikach, które spacerują po Olsztynie

Kilka miesięcy temu powstał pomysł, by dziki na terenie miasta odławiać, usypiać i utylizować. Szacuje się, że w Olsztynie może być około 500 dzików. Najpierw okazało się,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV