Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Europejskie Forum Banków Żywności w Olsztynie

Szacuje się, że 2,5 miliona Polaków żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa.

Jednocześnie co roku marnuje się 9 milionów ton żywności. Rozwiązaniem ma być działalność Banków Żywności.

Pod hasłem „Żywność, dobro, które angażuje” w Olsztynie rozpoczęła się 3-dniowa międzynarodowa konferencja. Federacja Polskich Banków Żywności to 32 Banki działające na terenie całego kraju. Wszystkie są organizacjami pozarządowymi o statusie stowarzyszenia lub fundacji.

Posłuchaj relacji Izabeli Malewskiej

00:00 / 00:00

W ubiegłym roku polskie Banki Żywności wsparły ponad milion 300 tysięcy potrzebujących, przekazując łącznie ponad 47 tysięcy ton żywności. Dodatkowo wszystkie prowadzą programy edukacyjne na temat mądrego robienia zakupów i nie marnowania żywności.

W piątek (12 czerwca) do stolicy Warmii i Mazur przyjadą przedstawiciele Banków Żywności między innymi z Albanii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Macedonii, Portugalii, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Węgier i Włoch.

Do Banku Żywności w Olsztynie i innych częściach kraju trafiły owoce i warzywa, których rolnicy nie mogli sprzedać lub nie opłacało im się to z powodu rosyjskiego embarga. Fot. A. Skrago

 

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, pomoc
Zamiast mandatu, nauka pierwszej pomocy

W Olsztynie trwa akcja policjantów i ratowników medycznych. Skierowana jest do kierowców, którzy mają problemy z przestrzeganiem przepisów drogowych. Zamiast płacić mandat, będą mieli okazję poduczyć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV