Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Europol uderzył w przestępców na Warmii i Mazurach

ponad 1000 osób zostało aresztowanych w akcji Europolu „Archimedes”, foto ze strony Europolu

Ponad 1000 osób zostało aresztowanych w największej akcji Europolu, wymierzonej w organizacje przestępcze działające w krajach UE. Celem operacji „Archimedes”, przeprowadzonej w drugiej połowie września, były grupy, które zajmują się przemytem nielegalnych imigrantów, handlem narkotykami, handlem ludźmi i kradzieżami.

Na Warmii i Mazurach skontrolowano ponad 800 osób i aut w 350 miejscach. Zatrzymano 10 osób, z których 6 usłyszało już zarzuty związane z posiadaniem środków odurzających, kradzieżą i włamaniami, a cztery odpowiedzą za czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji.

W całej Europie zatrzymano w sumie 1027 osób, skonfiskowano m.in. 600 kg kokainy, 200 kg heroiny, prawie półtorej tony konopi. Zidentyfikowano prawie 200 ofiar handlu ludźmi, w tym 30 dzieci.

To efekt 300 akcji policyjnych przeprowadzonych w jednym czasie przez 20 tysięcy funkcjonariuszy z krajów Unii, a także z Serbii, Norwegii, Szwajcarii, USA, Australii i Kolumbii. To była pierwsza tak wielka i kompleksowa operacja Europolu, czyli policyjnej agencji Unii Europejskiej z siedzibą w Hadze. (as)

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV