Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Europoseł chce ponieść karę

Europoseł Jacek Kurski zapowiada, że zrzeknie się immunitetu w sprawie dotyczącej wykroczenia drogowego, jeśli po jego wyjaśnieniach nie zostanie wstrzymana procedura uchylenia mu immunitetu w Parlamencie Europejskim. Chodzi o zdarzenie do jakiego doszło przed rokiem w Elblągu.

Jacek Kurski napisał w oświadczeniu, że o toczącym się postępowaniu wobec niego dowiedział się w miniony weekend. Według niego chodzi o to, że 28 stycznia ubiegłego roku w Elblągu, prowadząc samochód, skręcił w lewo mimo zakazu. Kurski wyraził żal, że nie dano mu szansy honorowego załatwienia sprawy w kraju.

Uchylenie immunitetu bowiem winno dotyczyć poważnych spraw podlegających kodeksowi karnemu, a nie wykroczenia, któremu od ręki można by zadośćuczynić w Polsce zgłosiłem komendantowi głównemu policji gotowość poddania się takiej karze.

Wcześniej dzięki immunitetowi Jacek Kurski unikał kary. Kiedy w październiku 2009 roku w Olsztynie na ulicy Sielskiej przekroczył prędkość o 39 kilometrów na godzinę, nie zapłacił mandatu, ani nie dostał punktów karnych, bo powołał się na immunitet europejski. Rok wcześniej jechał na światłach awaryjnych za kolumną samochodów CBA, która wiozła gangsterów z Gdańska do Warszawy. Funkcjonariusze myśleli, że to próba odbicia podejrzanych i zorganizowali blokadę drogi pod Ostródą. Wówczas także Jacek Kurski zasłonił się immunitetem. Tym razem, za wykroczenie drogowe w Elblągu, Jacek Kurski jest gotowy ponieść karę.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Polska, Kurski, Solidarna
Deklinacja „Polski” to prowokacja

Scena Margines Teatru im. Jaracza zainaugurowała cykl spotkań dyskusyjnych. Pierwsza debata, która odbyło się 7 stycznia (poniedziałek) nosiła tytuł: Deklinacja „Polski” to niebezpieczna prowokacja. Dlaczego jedno...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV