Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Europoseł Karol Karski spotkał się z mieszkańcami Elbląga. „Przekop przez Mierzeję Wiślaną powinien rozpocząć się w terminie”

Karol Karski

Wybory do Europarlamentu już za miesiąc. W Elblągu z mieszkańcami miasta spotkał się poseł Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji Karol Karski.

Profesor Karski poinformował o aktualnie toczących się w parlamencie pracach.

00:00 / 00:00

Fundusz spójności Unii Europejskiej to pieniądze przeznaczane na wyrównywanie różnic, np. infrastrukturalnych, między regionami Unii. Mogą to być także programy społeczne. Środki infrastrukturalne, których beneficjentem jest również Polska, dla wielu regionów są głównym „paliwem” rozwoju oraz inwestycji.

00:00 / 00:00

Karol Karski jest jedynką na liście Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z regionu Warmii i Mazur oraz Podlasia. Wybory do Europarlamentu odbędą się 26 maja.

Europoseł odniósł się także do przekopu Mierzei Wiślanej. W ostatnim okresie piętrzą się problemy związane z rozpoczęciem budowy. Kolejne firmy oprotestowują ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji. Także Unia Europejska nie spieszy się z decyzjami w sprawie Przekopu.

Karol Karski uważa, że mimo tych przeciwności, prace ruszą w terminie.

00:00 / 00:00

Port w Elblągu jest czwartym portem Polski pod względem wielkości przeładunku. Oddanie przekopu Mierzei Wiślanej znacząco zwiększyłoby jego przepustowość. Inwestycja powinna ruszyć jeszcze w tym roku. Jej wstępnie szacowany koszt to blisko 900 milionów złotych.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Parlament Europejski, Prawo i Sprawiedliwość, przekop, Mierzeja Wiślana, Karol Karski, wybory do Parlamentu Europejskiego
Piotr Lisiecki: Skłaniamy się ku Polexitowi albo renegocjacji warunków naszego istnienia w Unii Europejskiej

Unia Europejska jest na dobrej drodze do samorozwiązania bądź głębokiego przekształcenia - ocenił w Porannych pytaniach Piotr Lisiecki z Ruchu Narodowego, kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV