Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ewa Alchimowicz-Wójcik: Zawsze pragnęłam śpiewać

Ewa Alchimowicz-Wójcik

Ewa Alchimowicz-Wójcik – sopranistka, nauczyciel śpiewu w Szkole Muzycznej w Olsztynie – była gościem Barbary Fedoniuk w audycji I kto to mówi.

W czasie studiów brała udział w licznych koncertach: kameralnych, symfonicznych, spektaklach operowych. W 2002 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. Brygidy Skiby.

Po studiach kontynuuje działalność artystyczną, uczestniczy w różnych przedsięwzięciach muzycznych m. in.: w koncertach kameralnych i symfonicznych. Występuje w wielu ośrodkach muzycznych w Polsce z recitalami muzyki kameralnej.

Od kilku lat współpracuje z Filharmonią Warmińsko – Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz jako pedagog śpiewu i emisji głosu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie i Policealnym Studium Aktorskim im. A. Sewruka w Olsztynie. Ma w repertuarze wiele pieśni zarówno polskich kompozytorów jak i obcych, liczne arie operowe, operetkowe czy musicalowe, w tym prawykonania.

 

 

 

 

Rozmowa z Ewą Alchimowicz-Wójcik.

(łw/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w I kto to mówi, Barbara Fedoniuk
Jerzy Wilde gościem audycji I kto to mówi. Piątek, po godz. 9.15. Zaprasza Barabara Fedoniuk

Barbara Fedoniuk zaprasza do wysłuchania rozmowy z Jerzym Wilde - etymologiem, pszczelarzem. Podczas rozmowy poznamy  fascynujący i tajemniczy świat pszczół, dowiemy się o bartnictwie w dawnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV