Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ewa Kopacz: musimy nauczyć się dzielenia tym co mamy

Premier Ewa Kopacz w Giżycku. Fot. Małgorzata Zbrożek

Namawiam do spędzania wakacji w Polsce, bo nasz piękny kraj trzeba promować – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn premier Ewa Kopacz, która odwiedziła Warmię i Mazury.

Premier Kopacz była między innymi w obozie harcerzy Hufca Warmińskiego w Bałdach nad jeziorem Gim, niedaleko Olsztyna. Jak zaznaczyła, sama jest instruktorem harcerstwa i harcerstwo bardzo dużo dla niej znaczy.

W Porannych Pytaniach prezes Rady Ministrów mówiła m.in. o bezrobociu, repatriantach z Donbasu, którzy opuszczają ośrodek w Rybakach i uchodźcach z Syrii.

W Radiu Olsztyn Ewa Kopacz podsumowała senackie głosowanie nad ustawą in vitro. Premier jest przekonana, że nikogo nie można pozbawiać prawa do szczęścia rodzicielskiego. W Polsce 1,5 miliona par, mimo leczenia, nie może mieć dzieci, dlatego musimy do nich wyciągnąć rękę i dać im szansę na szczęście – mówiła premier. Zdaniem Ewy Kopacz w polityce nie można reprezentować samych siebie, ale myśleć o innych. – Ja nigdy nie wstydziłam się bronić swoich poglądów – dodała.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Ewą Kopacz

00:00 / 00:00

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mulatka

Mulatka już od ponad 20 lat sprawia, iż końcówka lipca jest najśmieszniejszą częścią lata. Tegoroczna edycja ełckiego wydarzenia odbędzie się od 23 do 26 lipca. Na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV