Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Facebooka zapłaci 110 mln euro grzywny za przejęcie jednej z aplikacji

 

110 mln euro grzywny nałożyła w czwartek Komisja Europejska na firmę Facebook w związku z niedokładnymi informacjami, jakie ten internetowy gigant dostarczył Brukseli w 2014 r., kiedy urzędnicy KE wydawali zgodę na przejęcie przez niego komunikatora WhatsApp.

Dzisiejsza decyzja stanowi silny sygnał dla przedsiębiorstw, pokazując, że muszą one przestrzegać wszystkich aspektów rozporządzenia UE o fuzjach, włączając w to obowiązek dostarczenia dokładnych informacji – oświadczyła cytowana w komunikacie unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

3 października 2014 roku KE, która ma za zadanie pilnowanie konkurencji w Unii Europejskiej, dała zielone światło dla nabycia aplikacji WhatsApp przez Facebooka za 22 mld dolarów – pisze AFP.

Jak jednak dopatrzyła się KE, w toku procedury zatwierdzającej przejęcie, Facebook dostarczył Brukseli nieprecyzyjne dane o możliwości połączenia kont użytkowników serwisów Faceebook i WhatsApp. Informację, że numer telefonu użytkownika komunikatora można połączyć z profilem na portalu społecznościowym, Facebook ogłosił publicznie w sierpniu 2016 roku.

Błąd w dokumentach dostarczonych w 2014 roku nie był zamierzony i KE potwierdziła, że nie miało to wpływu na wynik rozpatrywania fuzji – powiedział w czwartek rzecznik Facebooka Aled Williams, cytowany przez AFP. Podkreślił, że Facebook działał w dobrej wierze, a czwartkowy komunikat KE „zamyka sprawę”.

(PAP/Ł.Sadlak)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w facebook, komisja europejska
Uwaga na nowy, bardzo niebezpieczny wirus na Facebooku!

Jeśli znajomy prześle ci na Facebooku zdjęcie bądź ostrożny i nie otwieraj go, to może być próba przejęcia twojego hasła! Uwaga! Na Facebook pojawił się nowy,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV