Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fałszywe faktury na ponad 100 tysięcy

W Ostródzie zatrzymano 4 osoby podejrzane o obrót fakturami VAT za paliwo. Są to pracownicy jednej ze stacji paliw, pośrednik i prywatny przedsiębiorca, który kupował faktury.

Sprawą, od ponad miesiąca, zajmowali się ostródzcy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Pracownicy stacji benzynowej zbierali paragony, na podstawie których wystawiali, a potem sprzedawali pośrednikowi fałszywe faktury VAT za paliwo. Dostawali za to 5 procent wartości faktury.

Pośrednik, który sprzedawał je dalej, dostawał dwa razy więcej. Ostatnia w tym łańcuszku Marzena R., na postawie lewych faktur „zwiększała” swoje koszty uzyskania przychodu. Dzięki temu odprowadzała do fiskusa mniejszy podatek.

Okazało się, że cała czwórka robiła tak od roku. A fałszywe faktury były wystawione w sumie na kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Grozi im grzywna nawet do 5 milionów złotych. (wchr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, oszustwo
W Iławie dziecko wypadło z okna

W Iławie 2,5-letni chłopiec wypadł z okna. Dziadek, który miał się opiekować dzieckiem wyszedł do sklepu. Mężczyzna był pijany. 2 i pół rocznemu Dominikowi na szczęście...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV