Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fałszywe maile, niebezpieczne linki. Oszuści nie dają za wygraną. Za kogo podszyli się tym razem?

Fot. pixabay.com

Nieznani sprawcy podszywają się pod spółki Energa SA i Energa Operator i wysyłają e-maile z wezwaniami do zapłaty zaległości, które zawierają niebezpieczne linki – ostrzegła Grupa Energa w środowym komunikacie.

Jak podano, e-maile z adresu admin@maxiorrr.com zawierają nieprawdziwe informacje o „zaległych zobowiązaniach za dostawę energii” na niewielkie kwoty i wezwanie do ich uregulowania poprzez dołączony link.

Ostrzegamy, że odnośnik może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego. W związku z tym uczulamy, aby nigdy nie korzystać z linków bądź jakichkolwiek załączników dołączonych do wiadomości, które budzić mogą jakiekolwiek wątpliwości

– napisano w komunikacie.

Przypomniano w nim także, że Energa Operator wysyła e-maile z wezwaniami do uregulowania zadłużeń, dlatego należy dokładnie sprawdzić nagłówek wiadomości i jej nadawcę, a w razie wątpliwości skontaktować się z infolinią.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów – zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tysięcy kilometrów i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tysięcy kilometrów kwadratowych, czyli około 24 procent powierzchni kraju.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszuści, fałszywe maile, Linki, Energa operator
Fałszywe SMS-y dotyczące odpłatności za przesyłki. Poczta Polska ostrzega przed cyberoszustami

Cyberprzestępcy podszywają się pod Pocztę Polską. Na losowe numery telefonów wysyłają wiadomości SMS z fałszywymi informacjami. Odbiorcy otrzymują wiadomość o rzekomej zmianie cennika, która nastąpiła 4...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV