Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fałszywi wnuczkowie okradli kilkadziesiąt osób

Policjanci zabezpieczyli telefony, komputery oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych. Fot. policja

10 osób, które mogą mieć związek z oszustwami na tak zwanego wnuczka zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Zarzuty usłyszało pięć osób: cztery z nich zarzut oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jedna – zarzut prania brudnych pieniędzy. Grupa działała na terenie całej Polski od wakacji. Jej członkowie mogli oszukać nawet kilkadziesiąt osób w kraju. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli, telefony, komputery oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Sposób działania grupy był zazwyczaj taki sam. Oszuści dzwonili do starszych osób i podawali się za członków ich rodzin. Mówili, że z powodu choroby mają zachrypnięty, nieco zmieniony głos. Opowiadali historię o nieszczęściu, które ich spotkało. Najczęściej miał być to wypadek samochodowy, w którym zostali ranni i potrzebują pomocy finansowej. Zdarzało się, że, aby uwiarygodnić swoją historię, przekazywali telefon fikcyjnemu policjantowi, który potwierdzał ich słowa.

Czterech członków grupy zostało już tymczasowo aresztowanych. Natomiast wobec piątej osoby zastosowano poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju, a także policyjny dozór. Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. (lewin/bsc)

Oszuści działali na terenie całej Polski od wakacji. Fot. policja

10 osób, które mogą mieć związek z oszustwami na tzw. wnuczka zatrzymali policjanci z KWP w Olsztynie. Fot. policja

Policjanci zabezpieczyli telefony, komputery oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych. Fot. policja

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fałszywy wnuczek, oszuści
Oszuści oferują czujniki czadu

Ebląscy strażacy przestrzegają przed oszustami, którzy oferują czujniki czadu w cenie kilkukrotnie wyższej niż ta sklepowa. - Oszuści, którzy podszywają się pod pracowników firmy gazowniczej lub...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV