Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fałszywy wolontariusz WOŚP stanął przed sądem

 Rozpoczął się proces mężczyzny, który podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie podawał się za wolontariusza zbierającego pieniądze.

Mieszkaniec Olsztynka, 48-letni Adam W. jest oskarżony o próbę wyłudzenia pieniędzy  podczas kwesty ostatniego  finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Usiłował zbierać pieniądze na al. Piłsudskiego w Olsztynie. Według ustaleń prokuratury, podając się za wolontariusza WOŚP, zamierzał wyłudzić od mieszkanki Olsztyna 20 złotych. Nie udało mu się to, bo zareagował jeden z przechodniów.

Mężczyzna nie przyznaje się do do winy. Jak wyjaśniał, nie podawał się za wolontariusza WOŚP, a pieniądze zbierał na pomoc biednym dzieciom i osobom bezdomnym. Sąd przesłuchał pięciu świadków. Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 5 stycznia. Oskarżonemu grozi do 8 lat więzienia.

Autor: PAP
Redkacja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, WOŚP
Już 420 milionów trafiło do rolników z Warmii i Mazur na poczet dopłat bezpośrednich. Poranne Pytania o pieniądzach dla rolnictwa

Produkcja rolna jest ryzykowna, ale i bardzo potrzebna mówił w Porannych Pytaniach dr Marcin Kazimierczuk, zastępca dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie. 5 miliardów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV