Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fartuchy, koszulki czy sprzęt AGD? Gospodynie wiejskie mogą składać wnioski o dofinansowanie

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Gospodynie wiejskie mogą starać się o dotacje na działalność swoich kół. Program Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wspiera rozwój lokalnych stowarzyszeń.

– Najpierw muszą mieć tak zwaną osobowość prawną, czyli NIP i REGON i wtedy można składać wniosek o pomoc finansową, a do rozdysponowania jest jeszcze sporo pieniędzy – podkreśla Marcin Kazimierczuk – zastępca dyrektora warmińsko-mazurskiej Agencji.

Uzyskać można od 3 do 5 tysięcy złotych wsparcia w zależności od liczby członków koła. Najwyższe dofinansowanie otrzymają te powyżej 70 osób. – Kupiliśmy koszulki i fartuszki, a także drobny sprzęt AGD – mówi Michał Szczęśniak z koła w Brodowie w gminie Iłowo-Osada.

Nabór wniosków trwa do końca października. Dodajmy, że to druga tura programu. Do rozdysponowania w całej Polsce jest w sumie 40 mln zł. Na Warmii i Mazurach natomiast jest zarejestrowanych ponad 220 kół gospodyń wiejskich.

Sprawą zainteresowała się Katarzyna Piasecka – posłuchaj

 

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Marcin Kazimierczuk
Karol Karski: Wybory do Europarlamentu należy traktować na równi z krajowymi

Wybory do parlamentu Unii Europejskiej są bardzo ważne – przekonywał prof. Karol Karski, kandydat do europarlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Polityk został zaproszony przez Akademicki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV