DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Fatalna passa koszykarek KKS-u Olsztyn w rozgrywkach pierwszej ligi

Tomasz Sztąberski – trener koszykarek KKS-u Olsztyn. Fot. Ł.Węglewski

Podopieczne Alicji i Tomasza Sztąberskich przegrały szóste spotkanie z rzędu. Tym razem na wyjeździe uległy AZS-owi Uniwersytetu Warszawskiego.

Początek spotkania był bardzo obiecujący dla KKS-u Olsztyn, który w tym meczu nie były faworytem. Olsztynianki rozpoczęły od prowadzenia 6:0. Ta przewaga jednak stopniała bardzo szybko, bo po 90 sekundach był już remis. Następnie to gospodynie powiększały stopniowo przewagę i na przerwę po pierwszej kwarcie schodziły z prowadzeniem 25:18.

Druga kwarta to praktycznie 10 minut wyrównanej walki punkt za punkt, ale z drobną przewagą AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego. Nadzieje w serca olsztyńskich kibiców, sztabu szkoleniowego i samych zawodniczek wlała trzecia odsłona, którą KKS wygrał 24:20 ‚ niwelując przewagę AZS-u z 9 do 5 oczek. Niestety, zamiast pójść za ciosem w finałowej kwarcie, podopieczne Alicji i Tomasza Sztąberskich zostały zdominowane przez warszawianki i bezlitośnie wypunktowane.

Ostatecznie KKS Olsztyn przegrał w stolicy z AZS-em Uniwersytetem Warszawskim 64:81 notując szóstą porażkę z rzędu.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w koszykówka, KKS Olsztyn
Tomasz Sztąberski podsumowuje pierwszą rundę w wykonaniu KKS-u Olsztyn

Zaledwie jeden wygrany mecz w pierwszej rundzie zanotowały koszykarki KKS-u Olsztyn. To daje im przedostatnie miejsce w pierwszoligowej tabeli. Jak wyglądało ostatnie dziewięć kolejek oczami trenera...