DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Fatalny początek rundy. Stomil przegrał w Ząbkach

Dolcan Ząbki – Stomil Olsztyn, fot. Krzysztof Pakulnicki

Bardzo źle rozpoczęli rundę rewanżową piłkarze I-ligowego Stomilu Olsztyn. W pierwszym w tym roku spotkaniu o punkty biało-niebiescy przegrali w Ząbkach z Dolcanem 0:2.

Pierwszą bramkę olsztyńscy piłkarze stracili w 30 minucie. Piotra Skibę – bezpośrednio z rzutu wolnego – pokonał Bartosz Wiśniewski. Piłka przeleciała pomiędzy zawodnikami w murze i wylądowała w siatce. Siedem minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Fatalną grę w obronie wykorzystał były piłkarz Stomilu – Grzegorz Piesio.

Trener biało-niebieskich – Zbigniew Kaczmarek – rozgoryczony porażką podkreśla, że na wynik miała wpływ postawa sędziego.

00:00 / 00:00

Dolcan Ząbki – Stomil Olsztyn 2:0 (2:0)
1:0 – Bartosz Wiśniewski (30′), 2:0 – Grzegorz Piesio (37′)
Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński – Mateusz Cichocki, Marcin Hirsz, Rafał Grzelak – Dariusz Zjawiński, Szymon Matuszek Piotr Bazler, Grzegorz Piesio, Damian Jakubik (79′ Damian Świerblewski) – Bartosz Wiśniewski (67′ Patryk Koziara), Mateusz Piątkowski (89′ Maciej Tataj).
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Kamil Hempel – Łukasz Suchocki(71 Karol Żwir), Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech, Dominik Kun (84′ Paweł Piceluk), Paweł Kaczmarek (64, Paweł Głowacki) – Szymon Kaźmierowski.

……………………………………………….

Komplet wyników 18. kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2012/2013

Olimpia Grudziądz – Flota Świnoujście 2:1 (1:1)
Zawisza Bydgoszcz – Sandecja Nowy Sącz 3:1 (1:1)
Bogdanka Łęczna – Miedź Legnica 2:2 (1:2)
Kolejarz Stróże – GKS Tychy 2:1 (1:0)
Cracovia – Okocimski KS Brzesko 1:0 (1:0)
Warta Poznań – Arka Gdynia 0:1 (0:1)
Łódzki KS – GKS Katowice 0:1 (0:1)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Polonia Bytom 3:0 (0:0)

Sytuacja w tabeli
Na prowadzeniu znajduje się Flota Świnoujście (40 pkt., bramki: 32-17). Stomil jest na 15. miejscu (13 pkt., bramki: 20-31).