Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Elżbiety, Marka, Pauli
EUR: 4.2802 CHF: 3.7056
USD: 3.6922 GBP: 4.8998
Logowanie
 

Jubileuszowy 50. festiwal organowy we Fromborku

Fot. Sebastian Stawiński

 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej  należy do najstarszych tego typu imprez kulturalnych w Europie. Koncertów  można posłuchać w Zespole Katedralnym  w każdą niedzielę, do 13 sierpnia włącznie, o godz.15.30.

Zorganizowanie tego święta muzycznego było możliwe dzięki odbudowie i uruchomieniu po ponad 20 latach milczenia zabytkowych katedralnych organów.Zdewastowane w czasie II wojny światowej, teraz należą do najsłynniejszych instrumentów północnej Polski.

Festiwal odbywa się w gotyckiej halowej bazylice archikatedralnej o doskonałej akustyce, gdzie grają najlepsi artyści z kraju i zza granicy. Koncerty są wzbogacane występami chórów i solistów instrumentalistów.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu przewidziano siedem koncertów. Dziś przed publicznością wystąpiła Ludmiła Gołub z Rosji.

 

Autor: BGalewska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, koncert
Frombork zainaugurował Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. W Olsztynie rozpoczęły się Koncerty Organowe im. Nowowiejskiego

Frombork świętuje 50-lecie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. W Olsztynie inauguracja 39. edycji Koncertów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego. Frombork Dziś (2 lipca) we Fromborku odbył się koncert...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV