Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Festiwal Teatralny “Demoludy – Nowa Europa”

Festiwal teatralny Demoludy – Nowa Europa

Od środy trwa Festiwal Teatralny “Demoludy – Nowa Europa”. Jest to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, które odwiedzają widzowie nie tylko z regionu i Polski, ale także zza granicy.

Od początku przyświeca mu idea budowania płaszczyzny dialogu pomiędzy artystami i twórcami z krajów Europy Środkowo– Wschodniej. Spektakle z jakich krajów goszczą w czasie tegorocznej edycji imprezy – o tym opowiada Monika Kozłowska – dyrektor artystyczny festiwalu.

00:00 / 00:00

Już dziś o godz. 17.30 rozpocznie się czytanie performatywne dramatu „Złe drogi”. O godz. 19.00 zaprezentuje się ukraiński Teatr NTP w spektaklu „Jesień na Plutonie”, natomiast o godz. 20.30 rozpocznie się dyskusja pod hasłem „Granice wolności w sztuce”. Jutro na scenie teatru będziemy mogli zobaczyć sztukę „Pamiętnik wariata” w wykonaniu artystów z Węgier.

Patronem medialnym  Demoludów jest Polskie Radio Olsztyn.

Autor: M.Szczygło
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w demoludy
Teatry z Czech, Rosji, Chorwacji, Ukrainy i Węgier. W Olsztynie rusza festiwal teatralny Demoludy-Nowa Europa

Spektakle, czytania performatywne, projekcja filmu, koncert, promocja nowej antologii dramatów ukraińskich i wystawa zdjęć - to program 12. festiwalu teatralnego "Demoludy - Nowa Europa", który rozpoczyna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV