Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Festiwal w technologii cy­frowej, czyli Bluebox w Olsztynie

Pokaz w planetarium, fot. Marcin Kierul/olsztyn.eu

Prezentacje twórców i producentów obrazu cyfrowego w filmie, przegląd tego, co najlepsze i najciekawsze w technologii cy­frowej – tak w jednym zdaniu można opisać trwający od wczoraj w Olsztynie Festiwal filmowy Bluebox.

Do soboty publiczność może obejrzeć filmy i spotkać się z uznanymi twórcami oraz z niezależnymi eksperymentatorami. Projekcje filmów, wykłady o efektach specjalnych odbywają się w kilku miejscach – w planetarium, w Muzeum Nowoczesności i w Miejskim Ośrodku Kultury w Kamienicy Naujacka.

O idei festiwalu i programie opowiada Andrzej Wojnach, dyrektor artystyczny Bluebox 2017 scenarzysta, reżyser, operator, krytyk i analityk mediów. Tegoroczny festiwal odbywa się po raz szósty:

00:00 / 00:00

Jak wypada to zderzenie:

00:00 / 00:00

Zatem czas na program festiwalowy:

00:00 / 00:00

Festiwal to oczywiście również konkurs. Jury przyzna między innymi główną nagrodę Bluebox dla filmu, w którym najlepiej wykorzystano możliwości cyfrowych efektów w dźwięku i obrazie.

Autor: A. Kulik
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Próbował spalić zabytkową stodołę. Zatrzymany nie chciał podać powodów

Mieszkaniec gminy Susz próbował spalić zabytkową stodołę wchodzącą w skład zespołu dworsko-pałacowego w Kamieńcu. Szczęśliwie, świadkowie w porę zauważyli pożar i zdołali go ugasić. Policjanci z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV