Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Festiwalu Wschód Piękna dotarł do Olsztyna. Gościem specjalnym Grzecha Piotrowskiego był Sebastian Karpiel-Bułecka

Od piątku na Warmii i Maurach trwał Festiwal Wschód Piękna czyli Word Orchestra Festival. Muzycy występowali m.i. na wodzie w Dorotowie oraz w Skansenie w Olsztynku. Dziś zawitają do Olsztyna.

„Koncert na wodzie” w Dorotowie odbył się w piątek (30 czerwca) na specjalnie zbudowanej scenie. Razem z Grzechem Piotrowskim wystąpił Quartet w składzie: Bram Stadhouders (gitara-Holandia), Robert Kubiszyn (kontrabas), Robert Luty (perkusja). Gościem specjalnym wieczoru była Anna Maria Jopek.

Drugiego dnia festiwalu, w sobotę (1 lipca), Wschód Piękna przeniósł się do Skansenu w Olsztynku. Pośród malowniczych mazurskich chat można było usłyszeć muzykę w wykonaniu solistów i gości World Orchestry, którymi byli: Huza i Grzegorz Korzeniec, Stanisław Słowiński, Mańka Druciak i Warszawiaki, Aga Derlak Trio, Natalia Matheo oraz Atom String Quartet.

W niedzielę (2 lipca) Festiwal Wschód Piękna zawitał do Olsztyna. Kilkudziesięciu muzyków wystąpiło w amfiteatrze Czesława Niemena. Wykonali m.in. symfonię napisaną przez Grzecha Piotrowskiego pod nazwą „Lech, Czech i Rus”. Koncert rozpoczął się o zachodzie słońca.

00:00 / 00:00

Gościem specjalnym koncertu był Sebastian Karpiel-Bułecka. W składzie World Orchestra Grzech Piotrowski wystąpili także: Rasm Al-Mashan, Ghostman, Marcin Wasilewski, Adeb Chamoun, Alchemik Orchestra, Wiesław Pieregorólka & Big Collective Band, chór ProForma, Atom String Quartet, Filip Ramos, Robert Kubiszyn, Kamil Rogiński, Mateusz Szemraj, Robert Luty i wielu innych artystów.

Polskie Radio Olsztyn jest patronem medialnym festiwalu.

 

(WChromy/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, festiwal, Grzech Piotrowski
Łukasz Jędrys z Olsztyna laureatem nagrody głównej im. Agnieszki Osieckiej 44. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję

W sobotę późnym wieczorem na dziedzińcu olsztyńskiego zamku zakończył się koncert laureatów 44. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych. Najwybitniejszą indywidualnością tegorocznego konkursu okazał się Łukasz Jędrys. Posłuchaj werdyktu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV