Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Filatelistyka

Pierwszy polski znaczek

Czy ktoś z Was kolekcjonuje znaczki pocztowe? Ta zapomniana przez wielu pasja, to niezwykle inspirujące zajęcie. Zbierając znaczki poznajemy dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o ludziach oraz otaczającym ich. Często znaczki dotyczą historii, biologii, geografii czy sztuki.

Przedstawiają także znane i wybitne osoby. Znaczkami możemy wymieniać się także z innymi kolekcjonerami, zatem poznajemy nowych, pasjonujących ludzi. W minioną niedzielę gościem „Dziecinady” był Witold Salmonowicz z Warmińsko – Mazurskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistów, który opowiedział nam o swojej pasji oraz zaprezentował swoje cenne zbiory.

Być może nasz gość zainspirował Was do tego aby rozpocząć własną kolekcję? Jak w każdą niedzielę także i teraz omówiliśmy ostatnio przeczytaną książkę. Tym razem była to książka pt. „Skradziony obraz” autorstwa Pierdomenico Baccalario oraz Alessandra Gatti. Jest to historia opowiadająca o kradzieży małego, flamandzkiego obrazu z jednego z galerii sztuki. Mali detektywi-amatorzy próbują ustalić, dlaczego obraz jest tak ważny. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak zakończy się opowieść, polecamy Wam jej niezwykłą i trzymająca w napięciu lekturę.

W naszym cyklu dotyczącym zasad Savoir Vivre poruszyliśmy tym razem temat odpowiedniego sposobu mówienia i przyjmowania komplementów. Związane z tym zawiłości wyjaśnił nam ekspert – Izabela Jabłonowska z Akademii Stylu i Dobrych Manier. Jeżeli chcecie poznać te niezwykle ciekawe metody zapraszamy do wysłuchania ostatniego odcinka, znajduje się tuż po tekstem. A już w najbliższą niedzielę głównym tematem „Dziecinady” będzie kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

00:00 / 00:00

Czekamy na Was! Do usłyszenia!

Pozdrawiam

Monika Szczygło

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poczta
Poczta sprzedaje niepotrzebne budynki

1 stycznia 2013 roku kończy się monopol Poczty Polskiej. Inni operatorzy zyskają dostęp do zastrzeżonych dotąd segmentów rynku, czyli między innymi dostarczania najlżejszych listów, do 50...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV