Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Finał akcji „Lato z pupilem”. Zebraliśmy dwie tony karmy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dwie tony karmy dla psów i kotów zebraliśmy podczas akcji „Lato z pupilem”. Akcję hojnie wsparli nasi słuchacze, którzy okazali wielkie serca.

Karmę zbieraliśmy pod olsztyńskimi supermarketami w lipcu i sierpniu. Zgromadzone dary przekażemy dziś schroniskom w Bagienicach koło Mrągowa, Pudwągach koło Kętrzyna i Dobrym Mieście. Każdy, kto wsparł naszą akcję, otrzymał koszulkę, miskę lub drobne upominki Radia Olsztyn.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Celem akcji było zwrócenie uwagi na problemy zwierząt ze schronisk. Ponadto chcieliśmy pokazać, że wakacje to doskonały czas na spędzanie go ze swoimi pupilami oraz wskazać sposoby, dzięki którym możemy pomóc zwierzętom przebywającym w schroniskach. W cyklicznych audycjach ukazaliśmy także los porzuconych czworonogów, a także przybliżyliśmy temat adopcji.

Z pomocą naszych ekspertów radziliśmy także co zrobić, gdy znajdziemy porzucone zwierzę. O tym temacie opowiadała Starszy Sierżant Ewelina Pierzchała z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej policji w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Zaprezentowaliśmy także relacje ze spotkania pod hasłem „Bieg na sześc łap Senior”, które odbyło się w Domu pomocy przy ulicy Sielskiej w Olsztynie:

Pracownicy Polskiego Radia Olsztyn opowiedzieli także, co daje im kontakt ze zwierzętami:

Chcemy złożyc także serdeczne podziękowania przede wszystkim naszym słuchaczom, dzięki, którym udało się uzbierać tak dużo karmy, ale też firmie Biofeed sp. z o.o., Sklepowi Zoologicznemu „Diego” z Olsztyna oraz Panu Markowi, który przekazał nam karmę, która udało mu się zebrać wraz z żoną w dniu ślubu.

Więcej informacji o akcji „Lato z pupilem” znajduje się pod linkiem.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video
Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą? [FILM]

Od początku wakacji na Warmii i Mazurach utonęło 12 osób, a od początku roku - 32. Co zrobić, by ta smutna statystyka już się nie powiększała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV