Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Finał Urodzinowego Tygodnia z Kulturą [ZDJĘCIA i WIDEO]

Razem ze Słuchaczami świętujemy nasze urodziny. Z okazji 66-lecia Polskiego Radia w Olsztynie i 25-lecia Radia Olsztyn SA zorganizowaliśmy Tydzień z Kulturą.

Cieszymy się, że od tylu lat jesteście z nami dlatego w szczególny sposób postanowiliśmy podziękować za tę obecność. Do tej pory spotkaliśmy się w kinie i teatrze.

W kinie słuchacze i uczniowie dwóch liceów obejrzeli projekcję filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Polsko-brytyjski dramat wojenny wyreżyserował Denis Delićay, a w rolach głównych występują: Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk. Film opowiada historię polskich lotników – na początku niedocenianych – którzy walczyli w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF). Tak narodziła się legendarna jednostka – Dywizjon 303, która brała udział w Bitwie o Anglię.

W środę na deskach Teatru im. Stefana Jaracza obejrzeliśmy spektakl Anna Karenina. Barwne i bogate w efekty specjalne widowisko wyreżyserował Janusz Kijowski. Spektakl wzbogacony został piosenkami, do których słowa napisał Jan Wołek, a muzykę skomponował Jerzy Satanowski. W głównej roli wystąpiła Katarzyna Kropidłowska i Dawid Dziarkowski.

Natomiast w piątek zaprosiliśmy Państwa na uroczystą galę w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego. W podróż przez najpiękniejsze przeboje muzyki filmowej zabrali nas muzycy orkiestry symfonicznej pod batutą Tadeusza Wicherka. Solistami byli znakomici wokaliści: Sylwia Przetak i Jarosław Kozielski:

Ten koncert był naszym jubileuszowym prezentem dla słuchaczy. Jak się okazuje, wielu z nich jest z nami praktycznie całą dobę.

Posłuchaj relacji Małgosi Sadowskiej

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmińsko-Mazurska Filharmonia, video, urodziny Radia Olsztyn
Rozbudować rower miejski? Zburzyć Uranię? Posłuchaj debaty kandydatów na prezydenta Olsztyna [VIDEO]

Już 21 października wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Na antenie Radia Olsztyn można słuchać przedwyborczych debat. Dziś trzecie starcie kandydatów na prezydenta Olsztyna. Tematem dyskusji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV