Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Finisz wystawy Hankowskiego

To ostatnia okazja, aby obejrzeć bogaty zbiór prac jednego z najbardziej znanych i cenionych elbląskich artystów. W Galerii EL w Elblągu zostanie dziś (21.04) uroczyście zakończona retrospektywna wystawa obrazów, batików i grafik Janusza Hankowskiego.

Artysta świętuje 80-lecie urodzin i 55-lecie pracy twórczej.

Urodzony w 1933 roku w Ostrowie Mazowieckim malarz i etnograf, w Elblągu mieszka od półwiecza. W swoich pracach stworzył świat łączący kulturę Wschodu i Zachodu, w którym obok cebulastych kopuł cerkwi, pojawia się m.in. postać rycerza smętnego oblicza Don Kichota.

Janusz Hankowski jest też człowiekiem zasłużonym dla elbląskiej kultury. Współzałożyciel i twórca nazwy Centrum Sztuki Galeria EL, inicjator słynnych Biennale Form Przestrzennych, był współtwórcą Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego i Salonów Elbląskich – odbywających się co dwa lata prezentacji elbląskiego środowiska plastycznego.

Uroczyste zakończenie jubileuszowej wystawy rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp wolny. (ajas/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w artysta, Janusz hankowski, Galeria El
Europejscy artyści w Ramsowie

Artyści z różnych krajów Europy zaprezentowali swoje prace w Hotelu Star Dadaj w Ramsowie. Wernisaż był efektem dwutygodniowego pleneru, który odbył się w tamtejszej okolicy. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV