Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
IMIENINY: Ambrożego, Florentyny, Gawła
EUR: 4.2449 CHF: 3.6914
USD: 3.6004 GBP: 4.7889
Logowanie
 

Firma z Gdańska zaprojektuje nowy odcinek szesnastki

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie koncepcji programowej ekspresowej szesnastki na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Transprojekt Gdański z ceną 3 miliony 300 tysięcy złotych.

Szesnastka to główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur na linii wschód – zachód, a inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy tej drogi. Projektowana trasa będzie miała długość prawie 20 km, z czego 16 km w ciągu drogi S16 oraz ponad 4 km w ciągu DK 59 na obwodnicy Mrągowa.

Nowa droga przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie w gminie Mrągowo od strony południowo-zachodniej. Trasa na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa w ciągu DK 59 będzie to droga o przekroju jednojezdniowym, dwu lub trzypasowym .

Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo.

(mbor/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w droga ekspresowa, DK-16, Transprojekt Gdańsk, Obwodnica Mrągowa, Borki Wielki
GDDKiA szuka firmy, która wykona projekt i zbuduje nową trasę S7

Ruszył drugi etap przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki - Mława. Zaproszenia do składania ofert cenowych wysłano do wszystkich 18 wykonawców, którzy w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV