Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Firma z zewnątrz pomoże zbudować strategię parkingową dla Olsztyna

Fot. Fotolia.com

Jak powinny rozwijać się strefy parkowania w Olsztynie,  gdzie zbudować system park & ride? Olsztyński ratusz ogłosił przetarg na wykonanie opracowania, które ma odpowiedzieć na te pytania.

Przetarg jest związany z przyjętym we wrześniu przez radnych Planu Mobilności Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna do roku 2025.  Dokument ma uszczegółowić na przykład miejsca powstania nowych parkingów, jak i ich gabaryty. – Chcemy dowiedzieć się jakie jest zapotrzebowanie w danym miejscu, choćby przy wjazdach z gmin Dywity i Jonkowo – poinformował Patryk Pulikowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

Drugim elementem opracowania, które miasto chce zlecić zewnętrznej firmie, jest analiza funkcjonowania strefy płatnego parkowania w mieście. Wykonawca ma również przeprowadzić konsultacje społeczne. Cały dokument ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Aktualnie w Olsztynie jest około 2400 miejsc do parkowania objętych strefą (przed rozpoczęciem robót m.in. w okolicach Partyzantów było ich 2600). Jak podaje Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu średni czas parkowania to około 60 minut. – Wskazuje to, że jest rotacja na miejscach parkingowych – powiedział  Paweł Pliszka, rzecznik ZDZiT. Zajęcie parkingów jest na poziomie 75-90%.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Autor: M.Lewiński
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w parking, strefa parkowania
Olsztyn, Elbląg, Ełk. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze

W związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych wokół większości cmentarzy na Warmii i Mazurach zmieni się organizacja ruchu.  Kierowcy powinni się uzbroić w cierpliwość i zrezygnować...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV