Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Otyłość wśród dzieci

Dorota Grzymska rozmawia z dr inż. Anną Himburg, dietetyczką ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Z badań WHO wynika, że polskie dzieci są w czołówce najbardziej otyłych w Europie i Ameryce Północnej.

To już prawdziwa epidemia i jeśli już teraz nie zareagujemy, będzie coraz gorzej. Wszechobecne fastfoody i ulubione przez dzieci chrupiące przekąski a także słodycze z ogromną porcją cukru i glutaminianu sodu powodują niekontrolowany przyrost masy tłuszczowej, no i w konsekwencji różnego rodzaju choroby, zwane cywilizacyjnymi. Do tego jeszcze rozwój technologii, której cudowne wynalazki przykuwają dzieci do monitora i klops! Dosłownie L.

Paulinka z tatą – Krystianem

Kochani!

Pomóżmy naszym dzieciom odzyskać zdrowie. Nauczmy prawidłowych nawyków żywieniowych, zachęcamy do aktywności ruchowej. I niech to nie będzie dla nich karą, a zwykłą codziennością. Nie czekajmy na cud, że może samo schudnie, bo przecież rośnie. Jeśli zauważymy problem z tuszą – udajmy się do dietetyka, zwróćmy na to uwagę lekarzowi rodzinnemu, czy poszukajmy poradni.

I najważniejsze – znajdźmy czas dla naszych dzieci i wspólnie poruszajmy się, a wyjdzie to na zdrowie nam wszystkim.

PS Czy wiecie, że codziennie do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie trafia kilkoro dzieci z otyłością? I właśnie o tym problemie rozmawiam z dr inż. Anną Himburg, która jest dietetyczką właśnie w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym.

00:00 / 00:00

(dgrzym/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wywiad, Dorota Grzymska
Amerykański wywiad odtajnił dokumenty o Elblągu – ZOBACZ

Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) ujawniła co w latach 50. ubiegłego wieku interesowało amerykański wywiad na terenie Elbląga i w okolicy. Dokumenty dotyczyły przemysłu ciężkiego, ruchu statków,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV