Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
IMIENINY: Jolanty, Łukasza, Olimpii
EUR: 4.2217 CHF: 3.6227
USD: 3.5786 GBP: 4.8061
Logowanie
 

Sportowy biustonosz

Fot. D. Grzymska

Każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie porządny stanik sportowy.

Jego podstawową funkcją jest unieruchomienie biustu i ograniczenie jego ruchu, by zminimalizować ryzyko wystąpienia wstrząsów i przeciążeń podczas wysiłku fizycznego. Eksperci przekonują, że podtrzymujący biustonosz sportowy amortyzuje drgania i ogranicza ruchy biustu o 74 procent, podczas gdy zwykły biustonosz jedynie o 38 procent.

Dlaczego to takie ważne?
Podczas intensywnego wysiłku fizycznego piersi poruszają się z różną intensywnością i częstotliwością. Na przykład podczas biegu biust unosi się przy każdym kroku o 9 centymetrów. Oznacza to, że krótki bieg na 1 kilometr to dodatkowe 84 metry dla piersi. Niestety, piersi nie mają mięśni, które chroniłyby je przed takim wysiłkiem. Są zbudowane ze skóry oraz sieci pasm tkanki łącznej, zwanych więzadłami Coopera, które w wyniku intensywnych ruchów, ulegają rozciąganiu. W konsekwencji biust traci jędrność i elastyczność, staje się obwisły, a w skrajnych przypadkach nawet zdeformowany. Co ważne, jest to proces nieodwracalny, ponieważ raz rozciągnięta tkanka nie wraca do wcześniejszych kształtów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego stanika?
Na to pytanie odpowiada znana olsztyńska brafitterka Katarzyna Ludwiszewska. Posłuchajcie 🙂
Posłuchaj audycji Fitradio

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biustonosz, biust
„Cyckowa-wygoda”

„Cyckowa-wygoda” - czyli biustonosz - to oczywiście żart z serii: mówimy po czesku. Ale w tej wymyślonej dla śmiechu nazwie zawiera się sedno prawdy o tym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV