Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Flota Bałtycka zapowiada ochronę mundialu

Kaliningrad – stolica rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego

Okręty rosyjskiej Floty Bałtyckiej stacjonującej w rejonie Kaliningradu i Petersburga będą prowadzić patrole na Bałtyku podczas mistrzostw świata w piłce nożnej, rozpoczynających się 14 czerwca. W okręgu kaliningradzkim, który sąsiaduje bezpośrednio z województwem warmińsko-mazurskim, rozegrane zostaną cztery mecze.

Armia angażuje także siły ochrony wybrzeża w tym regionie. Dziennik „Izwiestija” podał, że siły te mają ochraniać obiekty piłkarskich mistrzostw świata przez atakami terrorystycznymi i zapewniać bezpieczeństwo turnieju.

Na wybrzeżu Zatoki Fińskiej rozmieszczone są baterie zestawów rakietowych Pancyr. Za bezpieczeństwo wybrzeża w obwodzie kaliningradzkim, sąsiadującym z Polską, ma odpowiadać 44. dywizja obrony przeciwlotniczej Floty Bałtyckiej. W skład tej dywizji wchodzi m.in. 183. pułk rakietowy, który w maju został objęty sankcjami USA.”Izwiestija” podkreślają, że w obwodzie kaliningradzkim istnieje silna grupa marynarki wojennej. W szczególności w skład 128. brygady okrętów podwodnych wchodzi niszczyciel Nastojcziwyj, okręty: Nieustraszimyj i Jarosław Mudryj oraz korwety: Stierieguszczij, Soobrazitielnyj, Stojkij i Bojkij. Marynarka wojenna ma też to dyspozycji kuter patrolowy Raptor i kuter przeciwdywersyjny Graczonok. Grupy patrolowe będą kursować wzdłuż wybrzeża – zapowiadają „Izwiestija”.

Według gazety zadania ochrony Petersburga z morza będą pełnić okręty grupy taktycznej zwalczania okrętów podwodnych: Zielenodolsk, Ugrienoj i Kazaniec, a także okręty podwodne: Wyborg i Dmitrow. Wraz z okrętami w skład 105. brygady ochrony rejonu wodnego wchodzi oddział sił specjalnych specjalnie wyszkolony do walki z terrorystami.

W Kaliningradzie zostaną rozegrane cztery mecze mistrzostw świata, w Petersburgu – siedem.

 

Autor: A. Wróbel (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, kaliningrad, mundial
W rosyjskim Kaliningradzie brakuje miejsc w hotelach. Eksperci ostrzegają też przed wzmożonym ruchem na przejściach granicznych

Na rosyjskim przejściu granicznym w Gusiewie spotkały się polskie i rosyjskie służby, by omówić koordynację działań na granicy podczas tegorocznego Mundialu, który rozegrany zostanie m.in. na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV