Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Flota butelkowa, opowieści z głębin jezior i ekologia czyli niedziele propozycje dla całych rodzin

Zdjęcie jest ilustracją do informacji. Fot. D. Grzymska

Wodna gra terenowa, tańce i opowieści z głębin  jezior oraz budowa floty butelkowej. Mieszkańcy Olsztyna, uczestnicząc w takich właśnie wydarzeniach mogą spędzić popołudnie nad brzegami jezior Czarnego i Długiego oraz na Skwerze Wolnego Tybetu.

O godzinie 17 nad wodą będzie można posłuchać opowieści i muzyki w wykonaniu m.in. Katarzyny Jackowskiej Eneumo, która jak Parparusza – wędrowna wytwórnia zdarzeń zabierze dzieci i dorosłych w tajemniczy świat jeziornych głębin.

Będą nie tylko opowieści, ale i tańce.

Natomiast o godzinie 18 na Skwerze Wolnego Tybetu w pobliżu ulicy Bałtyckiej i Jeziora Czarnego z podopiecznymi olsztyńskich fundacji i ośrodków wsparcia dla dzieci i młodzieży zwodują łodzie, tratwy, gondole i inne pojazdy pływające. Wydarzenie jest podsumowaniem przeprowadzonej w placówkach kampanii edukacyjnej, dotyczącej ekologii.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska oraz zachęta do budowania poczucia odpowiedzialności za nasze najbliższe otoczenie.

 

Autor: M.Sadowska-Bartoszewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, jezioro, długie
Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzega: nie przeceniajmy swoich umiejętności

Pracowity dzień mieli wczoraj na Wielkich Jeziorach ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak informuje Tomasz Kurowicki z MOPR-u w Giżycku, to skutek silnego wiatru, który dał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV