Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Forum rolnika – odcinek 6

Audycja pt. Forum rolnika emitowana jest we wtorki i czwartki o godzinie 6.20. Jej gospodarzem jest Marek Lewiński.

W dzisiejszej audycji m.in. o ptasiej grupie, konkurencyjności rolnictwa i zniesieniu barier dla polskich producentów żywności na białoruskim rynku.

Przypadek ptasiej grypy stwierdzono w województwie zachodniopomorskim. Podtyp wirusa H5N8 wykryto u pięciu padłych dzikich kaczek i jednej mewy. Weterynarze przypominają hodowcom o zasadach bezpiecznego chowu drobiu.

Autorzy audycji donoszą także o zniesieniu barier dla polskich producentów żywności na białoruskim rynku i możliwych inwestycjach. Ministerialne rozmowy w Mińsku dotyczyły m.in. możliwości wwozu na teren Białorusi pasz mineralnych bez konieczności posiadania certyfikatów weterynaryjnych czy ułatwień sprzedaży na białoruskim rynku wołowiny i wieprzowiny.

Poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi, działania w dziedzinie klimatu i zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich. To główne cele Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20. Łączne środki publiczne przeznaczone na jego realizację wynoszą ponad 13 miliardów 600 milionów euro, w tym ponad 8 miliardów 600 milionów euro z budżetu Unii Europejskiej i ponad 4 miliardy 900 milionów euro wkładu krajowego.

Posłuchaj audycji Forum rolnika

00:00 / 00:00

 

 

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wieś, rolnictwo
Rusza wypłata zaliczek na dopłaty bezpośrednie dla rolników

Dziś rusza wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich dla rolników. Unijne środki trafią w sumie do ponad miliona 350 tysięcy gospodarstw. Wstępną płatność na poziomie 70...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV