Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fototapeta czarno-biała – garść pomysłów na oryginalną dekorację mieszkania

Fot. Myloview.pl

Efektowny wystrój mieszkania znajduje się dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nie potrzebujemy projektanta wnętrz, by cieszyć się stylizacją, która zachwyca.

Jedyne, co jest nam niezbędne, to oryginalna ścienna dekoracja, która całkowicie odmieni dotychczasowy wygląd przestrzeni. Wielkoformatowe przedstawienie na ścianie zmieni nasz salon czy sypialnię o 180 stopni!

Im ciekawsze ozdoby pojawią się w naszym mieszkaniu, tym ciekawszy efekt zyskamy. Właśnie dlatego warto sięgać po śmiałe rozwiązania, bo to one stoją za aranżacyjnym sukcesem, o jakim marzymy. W tym artykule zebraliśmy pomysły na wykorzystanie oryginalnych fototapet. Tym, co łączy wszystkie zebrane tutaj propozycje jest czarno-biała kolorystyka, reszta elementów będzie natomiast całkowicie inna, dzięki czemu z łatwością dobierzemy motywy przedstawieniowe do stylu, jaki panuje w naszym mieszkaniu. Do wyboru będzie i romantyczny Paryż, i industrialna architektura, a nawet motywy utrzymane w duchu retro.

Industrialna fabryka w wystroju salonu

Industrialna estetyka na stałe zadomowiła się w świecie aranżacji wnętrz. Jesteśmy przyzwyczajeni do betonowych ścian i podłóg, do odsłoniętej spod tynku cegły, a także wyeksponowanych instalacji umieszczonych pod sufitem. Jest jednak jeszcze coś, co może się pojawić w takiej stylizacji, co pomoże nam podkreślić surowy charakter wnętrza. Jest to fototapeta czarno-biała, na której znajdzie się typowo przemysłowa zabudowa. Może to być fabryka, dawny zakład produkcyjny lub wielkie silosy, w których kiedyś trzymano zboże. Taki industrialny krajobraz sprawi, że dotychczasowy wygląd salonu ulegnie całkowitej przemianie. Warto wybrać taką fotografię, która odznacza się silnym kontrastem światłocieniowym, bo to dodatkowo zdynamizuje nam wystrój. By taka ozdoba prezentowała się jak najlepiej, umieśćmy ją na największej ścianie w pokoju, dzięki czemu będzie grała główną rolę w pomieszczeniu.

Sypialnia z zaskakującym widokiem

Fot. Myloview.pl

Przejdźmy teraz do pomysłów na romantyczny wystrój sypialni. Jednak i tym razem wśród naszych propozycji pojawią się nietypowe rozwiązania. Nie musimy decydować się na floralne wzory lub malowniczy zachód słońca, by cieszyć się nastrojowym klimatem. Sięgniemy po inspiracje prosto z Paryża, jednak będą to wzory nieco inne, niż moglibyśmy się spodziewać. Jakie? Na ścianie za wezgłowiem łóżka pojawi się Wieża Eiffla. Nie będzie to panoramiczne ujęcie stalowej konstrukcji na tle miasta, lecz zdjęcie zrobione z żabiej perspektywy, która całkowicie zmienia wygląd i proporcje jednej z najsłynniejszych konstrukcji na świecie. Artystyczna fotografia to znakomita propozycja. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest kadr ukazujący Katedrę Notre Dame, ale i w tym przypadku będzie to oryginalne przedstawienie. Fototapeta do sypialni czarno biała zaprezentuje bowiem detal architektoniczny w postaci rzeźb siedzących na elewacji gotyckiej świątyni. Takie rozwiązania sprawią, że romantyczny wystrój nabierze całkiem nowego wyrazu.

Minimalistyczny wystrój z akcentem

Fot. Myloview.pl

Miłośnikom minimalistycznych wnętrz z pewnością spodoba się wiadomość, że oszczędnie urządzoną przestrzeń można nieco urozmaicić, zachowując jednocześnie jej charakter. W tym celu potrzebna nam będzie przestrzenna fototapeta czarno biała 3d, która ukazuje fragment nowoczesnej architektury. Nie będą to jednak sięgające chmur szklane wieżowce, których moglibyśmy się spodziewać. Wybraliśmy przedstawienia, które na pierwszy rzut oka są trudne do rozpoznania. Znakomitym przykładem jest spiralna klatka schodowa widziana z ostatniej kondygnacji. Taka perspektywa sprawia, że schody przypominają nie element architektury, lecz muszlę ślimaka. Takich rozwiązań dekoracyjnych jest znacznie więcej. Możemy postawić na rząd betonowych podpór podtrzymujących wiadukt, przejście podziemne o ciekawej formie czy elewację nowoczesnego budynku o nieregularnym rozkładzie okien. Chodzi o to, by ścienna dekoracja wywołała zaskoczenie, dzięki czemu taki wystrój szybko się nam nie znudzi.

Starodawna rycina w wydaniu XXL

Fot. Myloview.pl

Nie wszyscy są jednak miłośnikami nowoczesnych aranżacji. A co w przypadku, jeśli postawiliśmy na starodawny wystrój? Podoba nam się estetyka vintage i właśnie takiej ozdoby szukamy? Wówczas najlepszym rozwiązaniem okaże się czarno-biała fototapeta przedstawiająca starodawną rycinę. Co się na niej znajdzie? To zależy od tego, w jakim stylu urządziliśmy pokój. W przypadku marynistycznych inspiracji zdecydujmy się na ilustrację z zabytkowym żaglowcem. Takie rozwiązanie spodoba się każdemu miłośnikowi morskich przygód. Inną propozycją jest starodawny plan znanej na całym świecie metropolii – Paryża, Nowego Jorku czy Londynu – ukazujący miasto z XVIII lub XIX wieku. Z kolei wielbicielom natury i tym wszystkim, którym brakuje kontaktu z przyrodą w codziennym życiu, polecimy monochromatyczną ilustrację o botanicznym charakterze, która eksponuje polną łąkę usianą kwiatami.

Bądźmy oryginalni. Szukajmy takich akcentów dekoracyjnych, które zagwarantują nam niepowtarzalny wygląd mieszkania. Efektowne fototapety to najszybszy przepis na metamorfozę wnętrza, dlatego zainspirujmy się zamieszczonymi tutaj propozycjami, by zyskać wystrój, który będzie nas cieszył przez lata.

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl.

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Leśna fototapeta – cztery pomysły na malowniczy pejzaż w wystroju

Nastrojowy wystrój wnętrza to przepis na to, by w swoim domowym zaciszu zawsze się doskonale czuć – bez względu na to, jaka aura panuje na zewnątrz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV