Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Frankowiczka wygrała z bankiem. Kobieta otrzyma ponad 42 tysiące złotych

Franków szwajcarskich kredytobiorcy nie widzieli na oczy

Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał prawomocnie za uzasadnione roszczenie Eweliny K. wobec Santander Bank Polska w Warszawie w sprawie dotyczącej kredytu we frankach szwajcarskich. Bank ma zwrócić jej ponad 42 tysięcy złotych pobranego nienależnego świadczenia.

Ewelina K. w 2007 r. wzięła ponad 192 tysięcy złotych kredyt na cele mieszkaniowe, waloryzowanego kursem franka, na okres 360 miesięcy. W 2017 roku skierowała do sądu pozew. Sąd Okręgowy w pisemnym uzasadnieniu wyroku stwierdził, że powódka była zobowiązana jedynie do zapłaty udzielonej jej kwoty pożyczki w złotówkach powiększonej o odsetki i koszty, bez niedozwolonej indeksacji. Sąd Okręgowy ustalił, że powódka zobowiązana była zapłacić prawie 82 tysiące złotych, a faktycznie zapłaciła ponad 124 tysiące złotych. Różnica wyniosła ponad 42 tysiące złotych i tę kwotę bank musi oddać.

Wyrok jest prawomocny.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bank, wyrok, kredyt, frank szwajcarski
Ciąg dalszy sprawy byłego prezydenta Olsztyna. Do sądu wpłynęły dwie apelacje

Do sądu odwoławczego wpłynęły apelacje od wyroku w sprawie byłego prezydenta Olsztyna. Przypomnijmy, że pod koniec grudnia ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał nieprawomocny wyrok,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV